Sıkça Sorulan Sorular

Alışveriş ve diğer tüm konularda bizden destek alabilirsiniz!
1. Edebiyatist Üzerinde Alışveriş Süreci Nasıl İşliyor?

Beğendiğiniz dergi, kitap yayını veya baskı ürününü mağazamızdan sepetinize ekleyin. Daha sonra ana menüden “Alışveriş Sepetim” menüsüne gidin. Burada alacağınız ürünlerin miktarını belirledikten sonra kargo hesapla işlemini yapın. Daha sonrasında ödeme sayfasına git seçeneği ile ödeme basamağına geçebilirsiniz.

 

Ödeme basamağında fatura ve kargo için gerekli bilgilerinizi girdikten sonra, kredi kartı ile ödeme veya banka havale/eft seçeneğinden size uygun olanı seçip ödemeyi gerçekleştirmeniz yeterli!

 

Havale veya EFT ile gerçekleştireceğiniz ödemeler için siparişinizi tamamladıktan sonra sitemiz tarafından size sağlanacak sipariş kodunu bankanızdan ödeme yaparken açıklama kısmına eklemeyi unutmayın. Bu siparişinizi daha hızlı işleyebilmemiz  ve herhangi karışıklığın yaşanmaması için önemlidir.

2. Kargo ve Teslimat Süreci Nasıl İşliyor?

Tüm Türkiye ‘ye ürün gönderileri 1-4 iş günü sürmektedir. Alışveriş sepetinizde kargo hesapla seçeneği ile kargo ücretinizi belirledikten sonra ödeme sayfasında ister fatura adresine ister istediğiniz başka bir adrese kargonun gönderilmesini talep edebilirsiniz.

3. Kargo Ücretleri Ne Kadar?
 

Abonelik ve kampanyalarımızda kargo ücreti yok!

Sepette 50₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz!

 

TOPLAMDA 50₺’ yi geçmeyen siparişlerinizde:

Poster ve kitap ayracı gibi mini ürünlerimizde kargo ücreti 7₺’ dir.

Dergi, kitap ve defter ürünlerinde tek bir yayın için kargo bedeli 3₺’dir.

Dergi, kitap ve defter ürünlerinde iki yayın için kargo bedeli 5₺’dir.

Dergi, kitap ve defter ürünlerinde üç yayın için kargo bedeli 8₺’dir.

4. Edebiyatist Yayınevi’ ne Nasıl Kitap Dosyası Gönderilir?
 

EDEBİYATİST Yayınevi  ile çıkarmak istediğiniz kitap dosyalarını kendinizi tanıtan bir özgeçmiş ile birlikte editor@edebiyatist.com adresine word dosyası formatında iletebilirsiniz.

Gelen dosyalar alanında uzman yayın kurulunca değerlendirildikten sonra 90 gün içerisinde eser sahibine olumlu veya olumsuz mutlaka dönüş yapılmaktadır.

5. Edebiyatist Yayınevi Hangi Türde Kitap Dosyalarını Kabul Etmektedir?
 

EDEBİYATİST Yayınevi üç ana başlıkta kitap yayımlamaktadır:

  1. EDEBİYAT: Roman, Öykü, Şiir, Biyografi, Anlatı, Deneme, Dünya Edebiyatı’ndan Çeviri
  2. ÇOÇUK / İLK GENÇLİK EDEBİYATI
  3. EDEBİYAT DIŞI: Tarih, Sosyoloji, Gezi, Felsefe, Psikoloji, Spor, Sağlık, Kişisel Gelişim, Alan/Uzmanlık,
6. Edebiyatist Yayınevi Editörlük Hizmeti Veriyor Mu?
 

Edebi değer taşıyan metinleriniz için EDEBİYATİST Yayınevi’nden editörlük hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca talebe göre kişisel yazar koçluğu desteği de sağlanmaktadır.

Başvuru için editor@edebiyatist.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

7. Edebiyatist Dergisin’ ne Kimler Yazı Gönderebilir?
 

EDEBİYATİST Dergisi yayımladığı yazıların büyük bir çoğunluğunu e-posta adresine gelen çalışmalardan seçmektedir. Bugüne kadar onlarca kişinin ilk yazın çalışması EDEBİYATİST Dergisi’nde yayımlanmıştır. Bu kapsamda kapısı herkese açıktır. Eserler seçiminde yaş, deneyim, referans gibi kriterler gözetmeden objektif olarak değerlendirilme yapılmaktadır.

8. Edebiyatist Dergisi’ ne Nasıl Yazı Gönderilir?
 

EDEBİYATİST Dergisi’ne göndermek istediğiniz yazıların türü, formatı ve uzunluğuna dair tüm detaylar ile eser gönderim e-posta adresleri derginin son sayısında verilmiştir.

9. Edebiyatist Dergisi’ ne Görsel Çalışma Gönderilebilir mi?
 

EDEBİYATİST Dergisi kendine has tasarımında yazılar ile görsel öğelere kompozisyon bütünlüğünde yer vermektedir. Bu doğrultuda özgün çizimler, kolaj çalışmaları ve fotoğraf gibi görseller değerlendirmektedir. Bu tür de çalışmaları olan herkese kapısı açıktır.

10. Edebiyatist Dergisi’ ne Nasıl Görsel Çalışma Gönderilir?
 

EDEBİYATİST Dergisi’ne göndermek istediğiniz görsel çalışmalara dair detaylar ile eser gönderim e-posta adresi derginin son sayısında verilmiştir..

11. Edebiyatist Dergisi’ ne Gönderilen Çalışma İçin Geri Dönüş Yapılıyor mu?
 

EDEBİYATİST Dergisi’ne gönderilen tüm yazın çalışmaları Yayın Kurulunca değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra eser sahiplerine, eserin akıbetine dair olumlu veya olumsuz  60 gün içerisinde mutlaka geri bildirim yapılmaktadır.